Kdo jsem

Pocházím ze severních Čech. V roce 2000 jsem na Filozofické fakultě UK absolvoval klasickou archeologii. Během doktorských studií jsem potom strávil rok na Mnichovské univerzitě (LMU) a sbíral zkušenosti na archeologických výzkumech v Sýrii. Mým hlavním odborným zájmem je archeologie Střední Asie s akcentem na helénistické období. Ve výuce se věnuji archeologii, topografii, umění a architektuře starého Řecka a Blízkého východu.

V letech 2014–2019 jsem byl členem Studijní komise FF UK, podílel jsem se tedy mimo jiné na nedávné velké vlně reakreditací studijních programů. Od roku 2019 jsem proděkanem FF UK pro vědu a výzkum a členem fakultní vědecké rady, na jejímž řízení se podílím. Mými osobními tématy jsou etika vědecké práce, kvalitní věda a její prezentace veřejnosti.

V roce 2002 jsem založil a dodnes vedu Českou archeologickou expedici v Uzbekistánu. Za ta léta jí prošly desítky archeologů a studentů archeologie, ale také řada českých i zahraničních specialistů z příbuzných oborů. Těší mě spolupráce s Barcelonskou univerzitou, francouzským Národním výzkumným centrem (CNRS), novozélandskou Univerzitou Otago či Francouzskou archeologickou delegací v Afghánistánu. A vlastní pozoruhodné projekty v rámci expedice rozvíjejí také naši studenti a doktorandi a již za ně získali i různá ocenění a umístění v soutěžích (fakultní Cena Jana Palacha, archeologická Cena Jana Rulfa). V roce 2016 jsem získal ocenění Neuron Impuls. Můj podrobný odborný životopis najdete zde. Mé akademické profily najdete na Google Scholar a na Academia.edu.

Jsem ženatý a mám dvě dcery. Ve volném čase se rád věnuji běhům na dlouhé tratě a dalším sportům.


Zpět

2021

Design your own website - More info